Legginsy – jak je nosić, żeby zawsze dobrze wyglądać?

Legginsy – jak je nosić, żeby zawsze dobrze wyglądać?

11 lipca 2019 0 przez Paulina

Nie ulega żadnej wątpliwości, że legginsy kobiece są jednym z częściej wybieranych strojów. Dzieje się tak dlatego, że nie tylko są niezwykle wygodne, ale również, a może przede wszystkim, jeśli zostaną dobrze dobrane, kobieta wygląda w nich obłędnie. Aby jednak tak się stało, każda z nas powinna pamiętać o kilku sposobach noszenia tego rodzaju ubrania. Tylko zastosowanie kilku podstawowych zasad sprawi, że legginsy podkreślą atuty i zatuszuja mankamenty naszej figury. Chcecie poznać te zasady? Zachęcamy zatem do lektury.

Po pierwsze – nie traktuj legginsów jak kolejnej pary spodni

Wiele kobiet, kupując legginsy, traktują je, jakby w swojej szafie miały kolejna aprę spodni. Okazuje się jednak, że te, zestawione z krótkimi koszulkami lub koszulami z kołnierzykiem, nie wyglądają dobrze. Legginsy warto zestawiać z długimi t-shirtami, sukienkami, czy tunikami. Tylko wtedy wyglądają dobrze. Pamiętajcie – zakładając legginsy, góra powinna być tak dobrana, aby zakrywała pośladki. Jeśli nie jesteście pewne, czy tak faktycznie jest, zanim wyjdziecie z domu, dokładnie obejrzyjcie się w lustrze. To pierwsza rzecz, o której powinna pamiętać każda kobieta.

Kolejną rzeczą, o której trzeba pamiętać jest to, aby legginsy nie były zbyt cienkie. Prześwitujące nie będą wyglądały estetycznie. Żadna z nas nie chciałaby chyba, aby jej stylizacja wyglądała na niekompletną, a tak może zdarzyć się, jeśli założymy cienkie legginsy, które będą prześwitywały. Co więcej, te mogą również pokazać mankamenty naszych nóg, tj. fałdki i cellulit.

Chcąc wybrać się na miasto w legginsach, warto zastanowić się dobrze nad całą stylizacją. Połączenie legginsów z sama bluzką czy tuniką może nie wyglądać dobrze (na takie zestawienie możemy pozwolić sobie w domu, wśród przyjaciół, czy na siłowni). Chcąc dobrze wyglądać np. na zakupach, warto do bluzki i legginsów dobrać jeszcze marynarkę, czy ramoneskę. Stylizacja nie będzie wyglądała biednie, a co więcej nada całości niebanalnego wyglądu.